Automatizace

Nebylo by možné vytvořit systém jednoduchých příkazů, které by se daly odesílat hromadně na server?
Dám příklad:
Zastavění planety
- postav 660 nekropolis
- postav 440 tunelů zrození
- postav 1 galaktické okno
- postav 10 mancer bran
- postav 152 skubasterů
- postav chybějící elektrárny

aby nedošlo k přetížení severu, mohly by se příkazy odesílat jako teď, jeden po druhém a počkalo by se na potvrzení.
Na straně serveru by nedošlo k žádné změně, na straně klienta by se objevilo hlášení "Zastavuji planetu pane" a postupně by se provedly všechny připravené příkazy. Pokud by došlo k chybě, celý cyklus by se přerušil, ukončil chybou a planeta by byla zastavěna jen částečně.
Každý hráč by si mohl připravit sadu svých příkazů pro zastavování planet, stěhování obyvatel a výrobků, přesuny army, prospování, zbrojení, ...
Sadu by označil klíčovým slovem a textem hlášení, které by se zobrazovalo po dobu provádění skriptu.
Skripty by byly uloženy v jeho profilu a na vyžádání provedeny. Do pole by se zadalo klíčové slovo a tlačítkem by se skript spustil.
V nastavení by mohl sestavit jednoduchý skript a nahrát ho do svého profilu na server. Pokud by skript obsahoval chyby, prostě by se nenahrál.

Po rozšíření sady o podmíněné příkazy by se daly realizovat i operace jako třeba nakup výrobků v shopu na dva dny pokud je cena alespoň 2 Lt pod prodejní cenu na planetách. Taková vychytávka u hráče s několika desítkami planet už ušetří hromadu času. Ale i nepodmíněné sady příkazů by myslím přivítalo víc lidí.

Dovedu si představit i událostní sady typu:
- pokud je napadena moje planeta a jsem off line
- pošli do obrany 100K síly přes TP
Dobře napsaný událostní obranný skript by pak zachránil spáčům spoustu planet

Hodila by se i možnost stáhnout si jednoduchý textový soubor se seznamem vlastních planet.

Nakonec by mohl vzniknout i systémový trh s vybranými skripty. K provedení některých skriptů by prostě musel být hráč členem klubu.

Comments

EDIT: zle umiestnenie :-/

S myslienkou automatizácie, resp. vytvorenia rozšíreného klienta (popri webovom) sa pohrávam už dlhšie, pred nejakým časom som dokázal vyhľadávať planéty + nejaké budovanie. Avšak veľa času človek strávi tým, ze musí reverzne zisťovať, aké parametre dostane od skriptu a co musí poslať (vid. NAR_UID hlavička). Keby admin tým (presnejšie tvorca/programátor, Cole) poskytol aspoň zbežnú dokumentáciu (skript: input, output + čo vykoná), bolo by možne o dosť ľahšie niečo vytvoriť ...

Gregy's picture

Otázkou je, zda je dobře, aby šlo jakýmkoliv "robotickým" způsobem hledat například dobré planety, případně planety nepřátel.

Nebo aby nešlo naskriptovat posílání do obran, atd. Sledování cen v shopu...

Cole's picture

V nejbližší době bude vytvořen export do xml, kde se budou moci načítat různá data a k tomuto bude poskytnuta i dokumentace (na požádání), čímž bude možné vytvoření utilit k vyhledávání a zpracování dat.
Jinak pro vytvoření alternativního kompletního klienta zatím dokumentaci vydávat nebudu, protože nebude trvat příliš dlouho a bude nutné vytvořit novou verzi celé nar. Při vytváření nové verze se dá pak již uvažovat o takovém rozhraní, které by se dalo plně dokumentovat a umožnilo by prakticky vytvoření náhradních a třeba i lepších klientů.

Postupilo to nejak napred? Zatial to teda v ostrej verzii nevidim. V pripade uvazovania nad XML by som rad poukazal JSON, ktory sice vzisiel z JavaScript sveta, ale asi je jediny pouzitelny plod js :)

ty asi nehraješ nar moc dlouho :D
kdyby jo tak bys vedel že seznam připravovaných změn je sice dlouhý ale jejich realizace jde pomalu a zpravidla jsou realizovány jen změny které jsou jednoduché na provedení takže s tim že se nekdy dočkáš téhle změny bych nepočítal
PS: nic proti colemu, určite delá co může ale takováhle je prostě situace

co si pamatam, tak niektore zmeny Cole uz planuje od 7.(?) veku ...
+ spytat sa mozem

Cole's picture

Situace je taková, že momentálně se snažím, aby co nejvíce změn bylo realizováno do konce roku a ikdyž to tak zatím moc nevypadá, tak hodně jich do konce roku opravdu bude. Pak z počátku roku bude ještě pár dodělávek a pak začnu dělat na nové verzi, která bude publikovatelná a s možností zásahu třetích stran.
Vypadá to tedy tak, že zatím nějaký vkládání možností exportů a vytváření nástrojů třetích stran odkládám, protože je škoda času to násilně vkládat do stávající verze, ale NaR už potřebuje stejně novou verzi od základů a tak do té se s tímto bude plně počítat od počátku.

Cole's picture

Tak jsem toho do konce roku moc nestihl, ale nyní po startu nového věku na farmě by měly začít změny rachle přibývat.
Hlavním důvodem nestíhání bylo, že jsem nakonec dal přednost rodině, což je asi u vánočních svátků rozumné :-)

Omnius's picture

Výstup, nevýstup já data ohledně hodnot OU sbírám už asi 5 věků. Na webu (nar.yc.cz) už mam pěkných pár grafů. Bude ten xml výstup obsahovat něco dalšího než ceny ou a aktuální cena výrobků?

vvacky's picture

Moc pěkné ty stránky nar.yc.cz, chtěl jsem pracovat na něčem podobném, ale v phpku... Flash mi na to přijde zbytečně moc dat... Ale vzhledem k tomu, že mě to napadlo včera, převést svoje zápisky a výpočty maršů, verbů a všeho co mám, tak ještě ani nevím, jestli phpko zvládne takové konstrukce výpočtů.

Gregy's picture

Třeba války... Pak si uděláš vlastní filtry.

Zajímavý nápad, ty podmínky, možná by to šlo udělat formou nějakého klikání aby to pobral každej. Spíš se bojím že příliš velká automatizace by ze hry vzala vzájemné bránění a vůbec by to bylo horší s válkama. To by pak bylo o tom kdo si naprogramuje lepší skript (ne že by se mi tahle idea nelíbila :) ) Ale ve výsledku by to podle mě spíš ubralo než přidalo. Ale ty statické příkazy, jako zástavba nový planety, to by určitě bylo vítané.

Cole's picture

Účelem je odstranit zbytečný opakování klikání, aby zbylo více času na promýšlení taktiky. V tom se asi všichni shodnem.
Ty skripty by sice taky nemusely být špatný, ale ty jsou stejně v nedohlednu.

Cole's picture

Tak něco takovýho mě napadlo už dávno a od té doby se bojím, že to napadne i někoho dalšího :-)
Co navrhuješ je realizovatelný pouze přes systém uživatelských skriptů s možností nahrávání a úpravy vlastním skriptovacím jazykem. Což je opravdu dost práce. Ale na druhou stranu neříkám, že by se mě to nelíbilo, ale půjdem na to asi pomalu a postupně.

Na zastavění a údržbu planet bych prozatím použil systém vzoru - tedy tlačítko "zastav planetu obdobně jako" a podobně. Pro nákup výrobků zas nová funkce "nakup na všechny planety zásobu na 24 hodin za cenu max. X Lt". Až bude víc takových skriptů, tak pak se z toho bude dát dělat nějakej systém uživatelských skriptů.

Seznam vlastních planet v textovým souboru mě nenapadl, ale to by šlo. Uvažoval jsem o možnosti stažení diskusí a pošty v txt či xml formátu a když už bych to dělal, tak by se k tomu dal v pohodě přidat i seznam planet a dalších věcí, co koho ještě napadne.

Baron X's picture

Pokud by šlo stahovat texty, tak bych se přimlouval ještě za stažení výpisu válek podle nastaveného filtru.

K výpisům bych uvítal, kdyby se definovala nějaká složka, do které by texťáky padaly automaticky, každý si je tam snadno vyzvedne (ručně nebo softwarově) a odpadne otravné vypisování kde to má být a jak se to má jmenovat. Prostě by si každý jenom vybral složku, do které NaR zapisuje.

Moje představa je, že by se tak dala postavit softwarová nadstavba, která by uměla zobrazovat války na mapě i s doprovodnými informacemi, polohami vlastních, spřátelených a nepřátelských planet, složením armád a bonusy. Každý by si mohl rozšířit možnosti NaRu bez zásahu do kódu klienta a bez zvýšené režie serveru. Určitě by to posunulo podporu NaRu od jednoduchých webových kalkulaček nebo tabulek v Excelu ke komplexnějšímu zpracování ekonomiky a válčení.

Přiznám se, že vzhledem k velkému časovému vytížení už nemohu sedět celé hodiny nad NaRem a kolem dokola kontrolovat kdo kde posílil, kdy je jaká bitva, kam přibyla jaká upka nebo kdo je zrovna online. Rád bych rutinní věci svěřil nějakému pomocníčkovi a věnoval se přitažlivým stránkám NaRu.

Cole's picture

Něco takovýho by šlo, ale muselo by to obsahovat pouze veřejné informace, protože přidělávat zabezpečení pro textový soubory se mě moc nechce.
Jinak to taky znamená, že se NaR bez dalších výpočtových programů nedá hrát? Ono to jde jistě i bez toho, ale najdou se tací, co chtějí být na špici žebříčku a k tomu se kalkulačka prostě hodí...

Baron X's picture

Asi těžko by někdo investoval další úsilí do hry, kterou nechce hrát. Spíš jde o to, že stávající analýza a správa hry jsou kapku náročný na čas a na paměť. Jako programátor jsem línej tvor a trocha dřiny při vytvoření nějakýho pomocníčka by se mi vyplatila.
Pokud je čas hrát, tak na špičkový hraní stačí slušní partneři v nadaci a nestat se cílem něčí přesilovky, kalkulačky jsou vhodný jenom jako usnadnění a úspora času, věk za nikoho nevyhrajou.

TOPlist